Nuorten työpajat

 
 

Nuorten työpajat

Kädentaitopaja 
Wahreninkatu 11 H
Meillä voit teettää korjausompelutöitä mm. lahkeiden lyhentämistä, 

vetoketjun vaihtamista ym.
Avoinna ma - pe klo 8.00 - 15.30
p. 03 4141 5512



Puutyöpaja
Hämeentie 37
Valmistamme erilaisia puutöitä sekä kunnostamme vanhat huonekalusi.

Pajalla myynnissä myös kierrätyshuonekaluja.
Avoinna ma - pe 8.00 - 15.30
p. 040 152 9107


Logistiikkapaja 
Hämeentie 37
Hoidamme ruokapalvelukuljetuksia omalla kuljetuskalustolla ja kuljetamme kierrätettävät huonekalut myymälään.
Avoinna ma - pe 8.00 - 15.30
p. 050 411 6458


Pajamyymälä 
Turuntie 1
Myymme pajoilla valmistettuja tuotteita ja kunnostettuja kierrätyshuonekaluja. Myymälässä myös korjausompelua esim. vetoketjun vaihto, lahkeiden lyhennys.
Avoinna ma - pe 10.00 - 16.30
p. 050 544 0414


 

YHTEYSTIEDOT

Nuorten työpaja
Wahreninkatu 11 H
30100 Forssa
p. 03 4141 5512
tyopaja@forssa.fi

 

Nuoriso- ja liikuntapalvelupäällikkö
Tapio Virtanen
p. 050 5582 648
tapio.virtanen@forssa.fi

Vastaava työpajaohjaaja
Carita Hartikainen
p. 050 9170 851
carita.hartikainen@forssa.fi

Työpajaohjaaja
Tuula Aro
p. 050 5640 069
tuula.aro@forssa.fi

Kenttämestari
Jyrki Koskinen
p. 050 0428 675
jyrki.koskinen@forssa.fi

Työpajaohjaaja
Rami Lamminolka
p. 050 4116 458
rami.lamminolka@forssa.fi

Projektityöntekijät:

Työvalmentaja
Marja Liski
p. 040 6532 658
marja.liski@forssa.fi

Työvalmentaja
Jyrki Riponiemi
p. 040 1529 107
tyopaja@forssa.fi 

 
 






 
Lomakkeet
 

Lomakkeet

 
 
Linkit
 

Linkit